Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pavela: Ta úvodní prohra s Hlučínem strašně mrzí

O tom, že se ve Frýdlantu nad Ostravicí rodí výborní fotbalisté, už snad není pochyb. Po Petru Faldynovi, který si zahrál v Českých Budějovicích či Jihlavě, dává o sobě teď výrazně vědět obránce ligového Liberce Michal Fukala. Nejen na tyhle dva by rád ve své kariéře navázal útočník Libor Pavela, který s fotbalem sice začínal ve Frýdlantu, teď ale momentálně střílí jeden gól za druhým v dresu frýdecko-místecké U19.

Libore, s frýdecko-místeckým dorostem máte za sebou úspěšný vstup do sezony, kdy jste tři ze čtyř odehraných utkání vyhráli. Jak to vše ze svého pohledu hodnotíš?
Vůbec nejvíc nás mrzí úvodní porážka s Hlučínem, kdy jsme si zápas prohráli sami. Nehráli jsme špatně, ale utkání rozhodly individuální chyby, po kterých nás soupeř trestal. Pak nás čekalo Brno. S klukama jsme si v kabině sedli dohromady a trochu si o všem povykládali. Pomohlo to, jelikož jsme je porazili vysoko 4:0. Pak přišly dvě těsné výhry v Třinci a doma s Blanskem.

Vzpomněl jsi poslední utkání s Blanskem. To bylo vysloveně dobývání jejich branky, kterou bránili ve všech jedenácti lidech…
Přesně jak říkáte, bylo to výslovně dobývání. A nám se moc v zakončení moc nedařilo. Naštěstí se mi v závěru podařilo dobře trefit míč a vyhráli jsme 2:1.

Naznačil jsi mi, že jsi spíše svátečním střelcem. Tobě se ale teď gólově daří, když už máš na svém kontě tři branky. Platí to, že hráč, kterému to střílí, tak se pak cítí na hřišti sebevědomější?
Určitě na tom něco bude. My máme po stranách hřiště hodně šikovné hráče, takže těch míčů do šestnáctky soupeře chodí docela dost. No a když se vám nějaký ten gól podaří dát, pak si na hřišti věříte daleko více.

Mohla vašemu týmu pomoci i letní příprava, kterou jste prakticky absolvovali společně s A týmem Frýdku?
Asi ano. Ta příprava, to bylo pro nás něco úžasného. Alespoň pro mě to byl nejen zážitek, ale obrovská zkušenost. Navíc nám strašně pomáhá náš nový kondiční trenér David Arabasz, který nás na sezonu velice dobře kondičně připravil a nadále se nám věnuje.

Jaké jsou vůbec tvé osobní fotbalové ambice?
Určitě bych se chtěl jednou natrvalo dostat do zdejšího A týmu.

Zdroj: Frýdecko-místecký a třinecký Deník