Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Bányácski si svou premiéru v áčku užíval

Není to tak dávno, kdy trenér třetiligového MFK Frýdek-Místek Martin Pulpit dal v ostrém soutěžním zápase příležitost teprve šestnáctiletému záložníkovi Danielu Packovi. V minulém týdnu hráli Valcíři pohárové střetnutí s ligovou Karvinou a na hřišti se opět objevil místní odchovanec. Tentokráte si proti ostříleným borcům zahrál sedmnáctiletý Marek Bányácski. To znovu jen dokazuje, že se ve Frýdku-Místku velmi dobře pracuje s místní mládeží.

Jak sis Marku užil svou premiéru za A tým, kterou sis navíc odbyl proti ligovému celku?
Přiznám se, že určitá nervozita tam byla. Zvláště jsem se bál, jak vůbec zahraji, ať neudělám nějakou chybu. Ale vše klaplo, takže jsem strašně rád, že mi dal trenér Pulpit příležitost zahrát si proti klukům z Karviné.

Věděl jsi už dopředu, že nastoupíš?
Něco jsem tušil, jelikož se mnou pár lidí z klubu před zápasem mluvilo. Pak už jsem jenom čekal, zda přijde pokyn z lávky.

Jaké jsou tedy prvotní dojmy, přeci jen šlo o soupeře z nejvyšší soutěže?
Fotbal byl neskutečně rychlý, moc času na kontakt s míčem nemáte. Je to pro mě obrovsky cenná zkušenost a já věřím, že jich bude v budoucnu i přibývat.

Prvním mlaďochem, kterému trenér Pulpit dal příležitost byl tvůj spoluhráč Daniel Packo. Teď přišla šance pro tebe. Probíráte to vše s ostatními spoluhráči v kabině?
Oba jsme za tu šanci rádi a moc si všeho vážíme. Přeji to každému v naší kabině zažít. Pro mě samotného je to obrovská motivace, abych na sobě dál pořádně makal.

Ty jsi také oporou zadních řad frýdecko-místeckého nejstaršího dorostu. S ním máte po čtyřech odehraných kontech na kontě devět získaných bodů. Spokojenost?
Tak první utkání proti Hlučínu jsme moc nezvládli, ale nakopl nás zápas s Brnem a od té chvíle zatím vyhráváme. Snad to tak bude i pokračovat.

Zdroj: Frýdecko-místecký a třinecký Deník

Jakub Dudek je třetím do party mlaďochů

Pokud tady mluvíme o nasazení odchovanců do zápasů A týmu, vzpomněli jsme již premiéru Daniela Packa a Marka Bányácského. Tím třetím do party, který dostal od trenéra Valcířů Martina Pulpita příležitost nakouknout do mužského fotbalu, se v pátečním podvečeru stal kapitán frýdecko-místecké U19ky – Jakub Dudek. Tento osmnáctiletý obránce či záložník, přišel do Stovek z kozlovického Junior Sportu a ihned se zapracoval k oporám svého týmu ročníku 2001. Dudek nastoupil za A muže v pátečním zápase proti Viktorii Otrokovice v 79. minutě, kdy na hřišti vystřídal obránce Matěje Hýbla.