Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Z Nového Jičína k nám přichází záložník Petr Hurta

Krátce před pohárovým zápasem s ligovou Karvinou dochází v kádru našich A mužů k několika změnám.

Z divizního FK Nový Jičín přichází na hostování posílit náš tým jednadvacetiletý talentovaný záložník Petr Hurta. Ten je odchovancem novojičínského klubu, ve své kariéře si pak ještě Hurta zahrál za FC Hlučín, FC Baník Ostrava, FK Jablonec, Slezský FC Opava, aby se v loňském létě znovu vrátil do svého rodného Nového Jičína.

Petr Hurta v červeném.

V pohárovém střetnutí MOL Cupu, které Valcíři v Novém Jičíně vyhráli 3:2, nám Hurta vstřelil úvodní gól zápasu. Jeho výkon ve středu zálohy zaujal trenéra Lipiny Martina Pulpita natolik, že se rozhodl mladému fotbalistovi dát v našem týmu příležitost. „My se v klubu samozřejmě blízké spolupráci s Frýdkem-Místkem nebráníme. Pokud se u nás objeví talentovaní kluci, nechceme jim v jejich fotbalovému růstu bránit a jsme ochotni je uvolnit výš. Takto už od nás třeba ve Frýdku působí několik šikovných mládežníků. Naopak zase kvitujeme, že Frýdek je ochoten uvolňovat své mladé hráče po ukončení dorosteneckého věku směrem k nám, kde kluci dostávají příležitost se vyhrát v divizní soutěži,“ sdělil předseda FK Nový Jičín, Petr Hurta starší.

I nyní uvolnili Valcíři opačným směrem krajního záložníka či obránce Jana Hrušku. „Honza odchází do Nového Jičína na půlroční hostování. Má po zranění a v této chvíli by se těžko dostával do patřičného herního vytížení. I proto jsme se rozhodli volit variantu výměny obou hráčů. Petr Hurta nás v pohárovém zápase velmi zaujal, sledovali jsme jej pak i v dalších utkáních Nového Jičína. Věříme proto, že nám Petr svou kvalitou pomůže,“ sdělil sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s., Daniel Černaj.

Tyto změny ovšem nemusí být ještě konečné, jak připustil Černaj. „Po dvojzápase s Karvinou a Otrokovicemi ještě náš kádr zeštíhlíme, tak, aby čítal celkem osmnáct hráčů,“ dodal.