Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Výhra v Petřkovicích nás posunuje do čela MSFL

Po zvládnutém domácím derby s Hlučínem, jsme tentokráte zajížděli do nedalekých Petřkovic. Na hřišti pod Landekem jsme tentokráte nevybouchli, jak tomu bylo v loňské sezoně, ale naopak se radujeme ze zasloužené výhry v poměru 3:1.

Trenér Martin Pulpit tentokráte poslal mezi tři bílé tyče zkušenějšího Michala Bártu, v zadních řadách nastoupil místo zraněného kapitána Literáka překvapivě Michal Skwarczek, jehož místo ve středu zálohy zaujal Adam Mrkvička. Zbylá místa v sestavě obsadili hráči, kteří nastupují v třetí lize pravidelně.

V úvodu střetnutí se Valcíři snažili držet míč na svých kopačkách, v první šanci se však ocitli domácí. Na konci 3. minuty se k odraženému míči dostal Strakoš, hradbu bránicích hráčů Lipiny však nepropálil. O dvě minuty později zahrával standardní situaci Šumský a míč po jeho centru poslal Varadi hlavou jen těsně kolem levé tyče Bučkovy branky.

Co nevyšlo klukům v samém úvodu, nechali si na 10. minutu. Opět to byl Šumský, který z trestného kopu zatočil míč směrem k zadní tyči a tentokráte už volný Kuba Teplý hlavou skóroval – 0:1! Odra byla blízko vyrovnání v 16. minutě, kdy Mišinský po úniku Neumanna pálil naštěstí vysoko nad. Po půlhodině hry ale bylo našemu bývalému hráči umožněno zahrávat standardní situaci z levé strany a míč z jeho pravačky pak skončil přesně u vzdálenější tyče – bylo tedy srovnáno 1:1. Když pak v nastaveném čase první poloviny zápasu hlavičkoval Teplý nad bránu Petřkovic, odcházeli fotbalisté obou celků k poločasové pauze za nerozhodného stavu 1:1.

Také úvod druhého poločasu vyšel lépe našim fotbalistům. V 58. minutě se k míči na levé straně hřiště dostal Hýbl, který přízemním centrem našel před brankou soupeře Varadiho a ten pohotově vrátil Lipině těsné vedení – 1:2. V 81. minutě je rozhodnuto! Brankář Buček při malé domů chybuje v rozehrávce a Jakub Teplý svou pátou podzimní trefou upravuje již na 1:3! Obrovský zmar domácího celku pak dokresluje situace z 88. minuty, kdy kapitán Baranek posílá z trestného kopu míč vysoko nad naší branku.

Ohlasy trenérů

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Podle mého jsme tady měli dobrý vstup do zápasu. S hrou týmu jsem až do zranění Tomáše Hykela spokojen. Pak jsme ale ztratili trochu koncentraci a soupeř zaslouženě skóre vyrovnal. Ve druhém poločase jsme pak dobrou taktickou hrou a rychlými protiútoky domácí trestali. Dle mého jsme tu zvítězili zaslouženě. Velké díky patří za podporu našim fanouškům, kterých se tady sešlo opravdu hodně. Jsme jim za to vděčni.

Filip Smékal (trenér Petřkovic): Obdržené branky nás mrzí. První byla ze standardky, u druhé jsme špatně vystoupili, u třetí přišla chyba v rozehrávce. Nemyslím si, že bychom byli horším soupeřem, ale fotbal se hraje na góly, a hosté své možnosti proměnili. My ne, čož je škoda.

FC ODRA PETŘKOVICE – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (1:1)
Branky: 30. Mišinský10. a 81. Teplý, 58. Varadi. Rozhodčí: Machač – Pelikán, Tomanec. ŽK: Mišinský, Dziuba, Plesník, Tilkeridis, Szotkowski – Mrkvička, Visić, Bialek. Diváci: 474.
Petřkovice: Buček – Strakoš, Honiš, Plesník, Moučka (59. Tilkeridis) – Neumann (76. Tomšů), Dziuba (71. Mládek), Sporysz, Baranek (88. Tobiáš) – Mišinský (64. Adamík), Szotkowski. Trenér: Ondřej Smetana.
Frýdek-Místek: Bárta – Kebísek, Skwarczek, Bialek, Hýbl – Mrkvička (78. Telnar), Ožvolda – Teplý (84. Šohaj), Šumský (87. Kutáč), Hykel (26. Visić) – Varadi (89. Kaizar). Trenér: Martin Pulpit.