Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak si vedou hráči, kteří v minulosti kopali za Lipinu

V našem miniseriálu se zaměříme na fotbalisty, kteří ve své kariérní kolonce mají napsáno, že hráli za frýdecko-místecký klub. Jako první nám o sobě něco prozradí záložník Michal Šrom. Víte, kde nyní Šrom těší fanoušky svým fotbalovým umem?

Na jednatřicetiletého rodáka z Kroměříže si jistě naši fanoušci vzpomenou. No a ti, kteří si nemohou šikovného záložníka ve svých vzpomínkách vybavit, tak těm zkusíme Michala trochu přiblížit.

Michal Šrom do Stovek přišel krátce po postupu Valcířů do druhé ligy. Tehdy se psal rok 2013 a hráč měl za sebou angažmá v Opavě, která však právě spadla do třetí nejvyšší soutěže. „Bohužel se spadlo do třetí ligy, což je vždy nepříjemná situace. Nejen hráči, ale i samotné město chce, aby se co nejdříve postoupilo zpátky do druhé nejvyšší soutěže. Podle mě to kluci zvládnou, jelikož Opava do třetí ligy určitě nepatří,“ tvrdil tehdy Šrom. V Lipině odehrál ale Šrom, kterého si fanoušci ihned oblíbili, pouze půl sezony. Pak se zranil a po dlouhé rekonvalescenci jej následně mateřský Zlín poslal hostovat do hulínského Spartaku. No a dnes Michal Šrom hraje divizi za tým FK Kozlovice.

V malebném sportovním areálu u Přerova budou během nové divizní sezony obdivovat umění Michala Šroma. Od ofenzivně laděného hráče se čekají hlavně góly – v třetiligovém Hulíně jich střílel spoustu, některé z nich dokonce vyhrávaly hitparády o nejkrásnější trefy nižších soutěží celorepublikově.
Trenér Roman Matějka však zkušeného fotbalistu chce využít i jako tvůrce hry pod dvojici zabijáků Nekuda–Galetka. „Myslím si, že máme hodně kvalitní mančaft a můžeme se srovnávat i s třetiligovými týmy. Sžívám se s novou pozicí – pod hrotem nebo střední zálohou. Chce to čas, ale myslím, že to bude dobré,“ věří po příchodu do Kozlovic Michal Šrom.

Do Kozlovic zamířil z rozpadlého kádru Spartaku Hulín společně s obráncem Davidem Kostkou. Žádné zásadní odchody navícv už v tak silném týmu Kozlů nenajdete. Kozlovičtí zkrátka budou během nové sezony budit respekt, což dokázali třeba v přípravě s třetiligovým Vyškovem, kde se ze stavu 0:3 dostali výbornou ofenzivní hrou. Otočili na 4:3, v závěru však přeci jen dvakrát udeřil šestý tým minulého ročníku MSFL. „Troufám si říct, že jsme tehdy byli lepším týmem na hřišti. Škoda, že jsme to neudrželi, ale byla to příprava, tělo a nohy bolely, výsledek nebyl až tak důležitý. Ale samozřejmě jsme se chtěli ukázat a ten zápas vyhrát,“ ohlíží se Michal Šrom.

Michal Šrom v lipinském drese (s číslem 12).

Ten byl v Hulíně velkou oporou a pochopitelně měl více nabídek. Rozhodl se však pro Kozlovice i díky dlouholeté známosti s trenérem Matějkou. „Jsem za to rád, už se těším na spolupráci v tomhle skvělém prostředí. Těším se na diváky, kluci jsou výborná parta, takže snad nám to půjde i v sezoně,“ říká 31letý ofenzivní záložník. Jaké další faktory rozhodovaly při výběru nového angažmá? „Široko daleko tady nemá nikdo takové zázemí. Nemusel by se za to stydět ani nějaký druholigový mančaft. I z tohoto hlediska jsem se rozhodl pro Kozlovice. Když se podíváte na přátelské zápasy, už na ty chodily stovky lidí,“ chválí. Šrom působil posledních pět sezon ve třetí lize. V dresu Hulína nastřílel v 85 zápasech 36 gólů. Přesun do divize však jako krok zpátky nebere. „Nemyslím si. Divize je kvalitní soutěž srovnatelná se třetí ligou. Razantní rozdíl je mezi třetí a druhou ligou,“ přiblížil.

Ano, Michal Šrom má i bohaté druholigové zkušenosti. Za sebou má boje v dresu Frýdku-Místku, Opavy nebo Zlína, kde si dokonce v květnu roku 2009 zahrál i nejvyšší soutěž. Půlhodinku slávy si užil v Jablonci, kde tenkrát zářili Adam Hloušek nebo David Lafata. „Bylo to za trenéra Mináře, dal mi šanci mít jeden ligový start. Prohráli jsme tam 1:6,“ vzpomíná s úsměvem Michal Šrom, který prošel také rodnou Kroměříží. „Roky ubíhají a já jsem za tu divizi rád,“ usmívá se. Před sezonou z něj tryská chuť. „Je tady dost týmů z blízkého okolí, bude tam nějaké to derby, myslím, že lidé budou chodit. Musíme hlavně chytit začátek, makat a jít od zápasu k zápasu,“ dodal závěrem Šrom.

Michal Šrom:
Narozen: 25.12.1987 v Kro­měříži
Kariéra: Bystřice p. Host., Zlín, Kroměříž, Opava, Frýdek-Místek, Hulín, FK Kozlovice

Dalším hráčem, o kterém si něco prozradíme, bude Radim Grussmann.

Info a rozhovor s Michalem Šromem byly převzaty z Přerovského deníku.