Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Buchlovský si odbyl premiéru v jabloneckém drese

Odchovanec frýdecko-místeckého fotbalu – Jakub Buchlovský, uspěl na testech v třetiligovém rezervním týmu FK Jablonec a o víkendu si připsal svůj první start v zeleném drese. Jablonecké béčko v rámci úvodního kola ČFL zavítalo do Chlumce nad Cidlinou, kde však domácím podlehlo 0:3.

„Kubu jsme v zimě nejprve pustili na hostování do Otrokovic, kde měl daleko větší šanci se vyhrát a hlavně získat zkušenosti se seniorským fotbalem, než by tomu bylo ve Frýdku. Ten půlrok mu určitě hodně pomohl,“ řekl sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s., Daniel Černaj.

V létě pak přišla pro devatenáctiletého záložníka další možnost, jak se ve své fotbalové kariéře posunout o kousek dál. Buchlovský odešel na testy do třetiligového týmu FK Jablonec B. Úvod přípravy sice narušilo Jakubovi zranění, přesto si nakonec s jabloneckým klubem plácl. „Kuba odešel do Jablonce po dohodě na jeden rok s možnou následnou opcí na přestup,“ prozradil Černaj.

Jakub Buchlovský v drese FK Jablonec

Buchlovský není ale jedinou frýdecko-místeckou stopou na severu Čech. V minulé sezoně působil v Jablonci také Jan Šohaj, který se letos v létě rozhodl vrátit domů a pokusit se tak porvat o místo v základní jedenáctce Valcířů. Už jen fakt, že ligové týmy projevují zájem o naše mladé fotbalisty dokresluje, že se ve Frýdku-Místku s mládeží velmi dobře a hlavně kvalitně pracuje. Vždyť z frýdeckých odchovanců hrají v ligových celcích Michal Fukala (FC Slovan Liberec), Josef Celba (FC Baník Ostrava), Jakub Šašinka (MFK Karviná), v druholigovém Prostějově je Matěj Biolek, v třetiligovém Hlučíně je dále David Gros, v béčku Sigmy Olomouc se o víkendu dvakrát trefil do černého Rostislav Baďura a v rezervě ostravského Baníku čeká na svou šanci Jan Fukala. Nemluvě o devatenáctiletém talentu Tomáši Ostrákovi, který patří bundesligovému 1. FC Köln a nyní hostuje v rakouském TSV Prolactal Hartberg a nebo stejně mladému Janu Kubalovi, patřící italskému týmu Udinese.

„Jsem strašně rád a je to pro mě velká pocta, že můžu hrát za takový prvoligový klub, jakým je Jablonec. Do ligového áčka bych se určitě chtěl probojovat, je mi ale jasné, že to nebude vůbec jednoduchá cesta. Každopádně je to pro mě výzva, jelikož konkurence v tomto klubu je vysoká,“ svěřil se Buchlovský, který v minulosti hrával také za Frýdlant nad Ostravicí a Mladou Boleslav.

A stačil se již tento mladý talent na severu Čech za tak krátkou dobu rozkoukat? „Trochu už ano, jsem tu ale jen měsíc, navíc v přípravě toho času moc nebylo,“ usmál se Jakub Buchlovský. „Bydlím v Liberci, takže se těším, že více poznám nejen toto město, ale i samotný Jablonec,“ svěřil se Buchlovský.

A my mu samozřejmě držíme na dálku palce.