Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pohár s Novým Jičínem se bude hrát ve středu 14. srpna

Do letošního ročníku MOL Cupu vstoupíme zápasem 1. kola. Los Valcířům určil, že jejich prvním soupeřem v národním poháru budou fotbalisté divizního Nového Jičína. Zápas se bude hrát na hřišti našeho soupeře, a to ve středu 14. srpna od 17 hodin.

Nový Jičín skončil v uplynulém ročníku Moravskoslezské divize (sk. E) na 3. místě. Jeho tým prošel však v létě výraznými změnami v kádru. Jednak na lavičce skončil úspěšný trenér Pavel Hajný, kterého nahradil Alois Skácel. Ten se už nebude moci opírat o služby hbitého středopolaře Jaroslava Juříčka (odchovanec Janovic, který v mládežnickém věku hrával ve Frýdku-Místku). Ten přestoupil do Valašského Meziříčí. V týmu už není ani další hráč, který v žákovském věku rovněž hrával ve Stovkách, a to obránce Pavel Macíček. Ten bude naopak od léta působit v Hlučíně. Za trenérem Hajným do Valašského Meziříčí zamířil také Michal Kiss Farkas.

I tak má Frýdek-Místek v Novém Jičíně stále svou stopu. Proti Polance nastoupili například Jakub Klepáč (odchovanec Kopřivnice, který také v žácích působil ve FM), podobně jako brankář Adrian Hub (odchovanec Nového Jičína, v žácích ve FM). No a v neposlední řadě je to přímo náš odchovanec Vojtěch Vokoun. Na jaře v týmu soupeře působili také Ilir Preči a Petr Šupolík (oba naši odchovanci). Z toho pohledu bude pohárový souboj s Novým Jičínem určitě mít svůj náboj.

S Novým Jičínem se Valcíři v poháru střetli již třikrát. V 1. kole sezony 1999/2000, kdy jsme na hřišti našeho soupeře zvítězili těsně 1:0. Podruhé to pak bylo o čtyři roky později, kdy jsme zdolali Nový Jičín 2:0 a naposledy v sezoně 2011/12. To jsme vyhráli dokonce 5:2.

Do prvního kola poháru se už zapojí také i týmy FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY. Prvoligové mančafty jsou nasazené až do druhého kola.