Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Teplého perný den – výhra, góly, svatba

V koutku duše si útočník Jakub Teplý přál, aby se mu návrat do frýdecko-místeckých Stovek vydařil. Když zde totiž působil naposledy, pomohl Valcířům k jejich vysněnému postupu do druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Tehdy nastřílel šikovný forvard třináct branek. I tentokráte se od pětadvacetiletého útočníka očekávají góly v soupeřových sítích.

No a jak jeho obnovená premiéra vlastně dopadla? Olomoucké rezervě vstřelil dvě branky, ke kýženému hattricku mu moc nechybělo. A to vše i přesto, že Teplý měl v sobotu opravdu perný den. Ráno utkání s Hanáky, po zápase rychle sprcha, zakřičet si se svými spoluhráči vítězný pokřik, pár minutek na rozhovor a rychlý přesun domů. Šup na sebe slušivý oblek a rychle na svatbu…vždyť se mi vdává má sestřička Lenka.

Jakube, asi hodně příjemný pocit z povedeného návratu do Stovek?

Přesně jak říkáš. Bylo hodně důležité, že se nám podařilo v prvním utkání zvítězit. Chtěli jsme se co nejlépe odrazit a nabrat do dalších zápasů i to potřebné sebevědomí. No a ty mé dva góly? To už je jen taková třešnička. Dokonce jsem tam měl ještě i třetí šancí, kterou jsem bohužel nedal. Ale určitě mám ze zápasu velmi dobrý pocit.

Jakub Teplý střílí první branku do sítě Hanáků.

Ten hattrick skutečně nebyl daleko. Myslím, že jsi netrefil prázdnou bránu…

No, tak nějak to bylo (smích)….

Kdo vám dnes stavěl tyče? Vždyť jste nastřelili tuším tři tyčky a dvě břevna…

Někdy je to o té smůle a na druhé straně zase o tom štěstíčku. Pro nás je teď strašně důležité, že jsme zápas se Sigmou zvládli za tři body. Třeba budeme mít více toho štěstí v jiných zápasech.

Pojďme k samotnému střetnutí. Jak těžkým byla soupeřem olomoucká rezerva?

Velice nepříjemným. Oni mají tým plný mladých a běhavých kluků. Hra byla celý zápas nahoru dolů, takže nás to všechny stálo hodně moc sil. Jak jsem už ale řekl, jsme rádi, že jsme zápas zvládli a vyhráli jej.

Ty jsi v Olomouci v dorosteneckém věku působil. Měl jsi proti nim nějakou zvýšenou motivaci?

Ono už to pár roků je, takže jsem to tak vůbec nebral. Já chodím do každého utkání stejně. Chci jej vyhrát a na hřišti předvést maximum. Ale určitě jsem si před zápasem na ty chvíle v Olomouci vzpomněl, to nezastírám. O nějaké zvýšené motivaci bych ale tady nemluvil.

No a co s tebou dělala během zápasu atmosféra zde ve Stovkách?

Super, mě se tady vždy hrálo dobře. Navíc, když se ti povede dát ještě gól, tak je příjemné slyšet ty lidi skandovat.

Hned v dalším kole nás čeká nováček z Rosic, který díky penaltě padl v Petřkovicích, takže doma bude chtít určitě bodovat…

Souhlasím, navíc ti nováčci bývají v úvodu sezony hodně nepříjemným soupeřem. Bude před námi stát zarputilý tým, asi nás tam nečeká nic lehkého.